10 klíčových kroků k výběru nejlepších zimních pneumatik

winter-tyres1571041780.jpg

S blížící se zimou je důrazně doporučováno přezout na zimní pneumatiky. Asi jako většina řidičů určitě přemýšlíte nad tím „jaké pneumatiky jsou vhodné pro moje auto?“
První věc, kterou byste měli udělat, je neposlouchat vaši rodinu a přátele. Každé auto je jiné a vyžaduje různé pneumatiky, které jsou přizpůsobeny vašim řidičským zvyklostem. 
Abychom vám pomohli, máme pro vás připraveno 10 rad, jak si vybrat ty nejlepší zimní pneumatiky. 

 

1 – Jakou velikost pneumatik potřebujete

To je přece jasné, ale právě tohle bude první otázka, na kterou se vás zeptají při vstupu do obchodu. Pokud si nejste jisti, stačí se podívat na bočnici. Pokud je na pneumatice například kód P205/60 R16, znamená to: 

 • 205 : Toto číslo odpovídá šířce běhounu, což znamená část pneumatiky, která je v kontaktu s vozovkou 
 • 60 : Toto číslo značí poměr (v procentech) mezi horní částí pneumatiky (výška bočnice) a šířkou běhounu (šířka průřezu)
 • 16 : Udává vnitřní průměr pneumatiky, v palcích

 

2 – Po jakém typu vozovek jezdíte? 

Jezdíte po městských silnicích? Po vedlejších cestách? Dálnicích? Pokud toho najezdíte hodně, pak byste neměli váhat se zakoupením vysoce kvalitních pneumatik, zejména pokud řídíte malé auto, které bude mít při špatných povětrnostních podmínkách tendenci ke smyku. 
Pokud jezdíte pouze ve městě, pak odvedou svou práci pneumatiky s dobrým poměrem mezi kvalitou a cenou!

 

3 –Podívejte se na výběr pneumatik

Udělejte si čas a zajděte do obchodu. Budete tak mít možnost porovnat kvalitu pneumatik, a to zejména drážky, pružnost a boční tuhost. Jako vodítko může sloužit to, že velké drážky poskytují lepší trakci na zimních silnicích a usnadňují odstraňování marastu a sněhu. 

 

4 – Správné otázky 

Dobrý prodejce vám bude klást správné otázky, aby vám mohl nabídnout ty nejlepší možné pneumatiky. Zeptá se vás na každodenní používání vašeho vozidla, ale také na najeté kilometry za rok a samozřejmě také na to, kolik jste ochotni za pneumatiky utratit. 

 

5 –Vyberte si mezi pneumatikami pro sníh a led

Obecně řečeno jsou pneumatiky na led považovány za vysoce kvalitní, protože poskytují vynikající trakci na ledu a případně i na sněhu. 
Pokud jezdíte spíše po dálnici a na sušších vozovkách, doporučují se pneumatiky na led. Pokud jezdíte spíše v centru, měli byste si koupit pneumatiky na sníh, které vám usnadní jízdu ve sněhových závějích. 

 

6 –Informace o ovladatelnosti a brzdění

To je hlavní důvod, proč byste si měli vybrat zimní pneumatiky. Při poklesu teploty pod 7 stupňů ztratí celoroční nebo letní pneumatiky trakci a pružnost a nemůžou vám nabídnout tak bezpečnou jízdu, jako zimní pneumatiky.

 

7 – Porovnejte značení pneumatik v EU

Když zajdete do obchodu, budete mít možnost porovnat značení pneumatik v EU. Jedná se o hodnocení výkonnosti, které byla v EU zavedeno v roce 2012. Nabízí vám informace o 3 faktorech:

 • Palivová účinnost: ztráta energie při valení se nazývá valivý odpor. Čím nižší je valivý odpor, tím více budete mít tendenci šetřit palivo a snižovat emise CO2 
 • Přilnavost na mokrém povrchu: udává informace o přilnavosti pneumatiky na mokré vozovce. Pneumatiky s vynikající přilnavostí mají kratší brzdnou dráhu. Oba faktory jsou značeny od A (nejvyšší výkon) do G (nejnižší výkon). 
 • Hladina hluku: odpovídá vnějšímu hluku pneumatiky, vyjádřeného v decibelech 

 

8 – Trvejte na předložení více nabídek

Vyžádejte si více než jednu nabídku na pneumatiky! Budete tak mít možnost vybrat si u prodejce z celé řady zimních pneumatik.

 

9 – Vyvarujte se kombinování pneumatik

Kombinování různých značek pneumatik není pro vaše auto nikdy dobrá volba. Může to mít vliv na vaši jízdu, vést ke špatné ovladatelnosti a způsobit předčasné opotřebení některých dílů. 

 

10 – Respektujte svůj rozpočet!

Jde o důležitý aspekt při vašem výběru pneumatik. Udělejte si čas na porovnání cen a kvality, abyste si vybrali ty správné pneumatiky pro vaše auto a samozřejmě podle vašich potřeb!

 

Při výběru zimních pneumatik si udělejte čas na správné otázky a získejte všechny informace potřebné k rozumnému rozhodnutí. 
Další informace si domluvte schůzku s našimi odborníky nebo vám poskytne váš nejbližší prodejce Point S !

 

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  SLIB 1

  Point S Vám nabízí záruku, že při neopravitelném poškození pneumatiky vám bude nová poskytnuta zdarma.

 • icon-quality1509973987.png
  SLIB 2

  V Point S se snaží vždy vyhovět službám zákazníka.

 • icon-chrono1509973987.png
  SLIB 3

  Vždy se snažíme poskytnout tu nejlepší kvalitu služeb za přijatelné ceny.

Načítá se… Počkejte prosím!
Point S používá cookies, aby zajistil, že vám na našich webových stránkách poskytneme ty nejlepší zkušenosti. Pokud budete pokračovat, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies. Více informací naleznete zde. Pokračovat