Oprava a údržba klimatizací

air-conditionning1526311576.jpg

Klimatizace, vytápění a systém větrání vozidla je komfortní prvek, který přispívá k vaší bezpečnosti, protože zlepšuje viditelnost řidiče, a to zejména v zimě. Naši odborníci v Point S mají potřebné odborné znalosti z oblasti služeb pro klimatizace: údržba, oprava a výměna.

Přečtěte si, jak diagnostikovat opotřebení klimatizace a navštivte nejbližší servis Point S.

 

Služby z oblasti klimatizace 

Okruh klimatizace je složitý a skládá se z několika filtrů a mechanických součástí. Proto se doporučuje nechat opravy vaší klimatizace a vytápění na odbornících. Naši odborníci provádějí zásahy v souladu s předpisy o životním prostředí a bezpečnostními nařízeními. Od naplnění klimatizace až po výměnu vysoušecího filtru – naši specialisté provedou diagnostiku jakékoliv mechanické a hydraulické závady okruhu chladiva nebo elektrickou poruchu regulované klimatizace. 
A protože vaše pohodlí při řízení by nemělo být záležitostí rozpočtu, nabízíme naše služby za konkurenceschopné ceny.

 

Jak funguje klimatizace ve vozidle?

Klimatizace vašeho automobilu (nebo jiného vozidla) musí být dostatečně účinná tak, aby zvládla ochlazovat vnitřní část vozidla a zároveň i proudící venkovní horký vzduch a ochlazovala ho pomocí chladicí kapaliny ve vašem klimatizačním systému.   
Klimatizace funguje na stejném principu jako lednice. Při přechodu kapaliny z tekutého do plynného stavu se vytváří chlad. Díky tomu máte větší pohodlí, protože interiér vašeho vozu zůstává chladný i v létě!
Provedeme údržbu a výměnu všech následujících komponent vašeho klimatizačního systému:

 • Výparník
 • Filtr desikantu
 • Kondenzátor
 • Kompresor
 • Regulátor
 • Hadičky

 

4 známky toho, že s vaší klimatizací není něco v pořádku

Pokud si všimnete jedné nebo více z následujících známek opotřebení, doporučujeme vám nechat si zkontrolovat klimatizaci:

 

1. Vaše klimatizace nepříjemně zapáchá

Není nic horšího než pocit zapáchajícího vzduchu rozptýleného v interiéru vašeho auta, aniž by bylo možné otevřít okno kvůli vysoké letní teplotě. Nemusíte si vybírat mezi páchnoucím vzduchem a spálením od slunce! Příčinou zápachu je pravděpodobně špatná hygiena vašeho klimatizačního systému. V takovém případě byste měli zkonzultovat „antibakteriální“ péči, abyste se zbavili hub, prachu nebo bakterií.

 

2. Klimatizace vás nezbavuje zamlžených oken

I přes klimatizaci se vaše okna mlží. To znamená, že klimatizace neplní svůj úkol zbavovat se vlhkosti uvnitř vozidla, protože vzduch není dostatečně studený. V tomto ohledu byste měli věnovat pozornost množství chladicí kapaliny v systému.

 

3. Vaše klimatizace neochlazuje vaše vozidlo

Pokud cítíte, že vzduch není dostatečně studený a že teplota neklesá, pak vaše klimatizace prostě nefunguje. Důvodem je pravděpodobně nedostatek chladicí kapaliny a doporučujeme vám provést diagnostiku.

 

4. Nedostatečná ventilace klimatizace

Pokud je ventilace interiéru vašeho vozidla nedostatečná, znamená to, že vzduch neproudí správně a je třeba vyměnit filtr v kabině vozidla

 

Kdy zkontrolovat klimatizaci?

Abyste se vyhnuli problémům v letních měsících, Point S vám doporučuje kontrolovat klimatizaci každý rok, před prvním teplým počasím.
Pro vaše pohodlí je nutné:

 • Každé 2 roky naplnit okruh klimatizace.
 • Každé 4 roky vyměnit filtr desikantu.

 

Každoročně se samovolně vypaří přibližně 20% chladicí kapaliny, takže je nutné zkontrolovat její množství. Kontrola klimatizačního systému je součástí údržby vašeho vozidla.

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  SLIB 1

  Point S Vám nabízí záruku, že při neopravitelném poškození pneumatiky vám bude nová poskytnuta zdarma.

 • icon-quality1509973987.png
  SLIB 2

  V Point S se snaží vždy vyhovět službám zákazníka.

 • icon-chrono1509973987.png
  SLIB 3

  Vždy se snažíme poskytnout tu nejlepší kvalitu služeb za přijatelné ceny.

Loading...Please wait