Kontrola a výměna tlumičů pérování

Service_-_Car_Tyre-_banner1518433524.jpg

Výmoly, špatná vozovka…naštěstí jsou tu tlumiče pérování, které zajišťují pohodlnější a bezpečnější jízdu!
Přemýšleli jste ale o jejich kontrole? Řekneme vám vše o diagnostice tlumičů, jaká jsou rizika při jejich opotřebení a jakým způsobem se v servisech Point S postaráme o jejich kontrolu a výměnu!

 

Jak fungují tlumiče pérování?

Tlumiče jsou jednou z nejdůležitějších součástí pérování auta. Jejich úkolem je rovnoměrné tlumení kmitů pružin a zajištění dobrého kontaktu mezi pneumatikou a vozovkou. Tlumiče tlumí nárazy a zajišťují přilnavost pneumatik k vozovce. Výsledkem je stabilnější a pohodlnější jízda díky tlumení drobných odskoků od vozovky a vibrací. Tlumiče pérování odvedou svou práci asi 5000 krát za jeden kilometr! S menší pružností tlumičů se zhoršuje ovladatelnost vozidla. Se zvýšením pružnosti tlumičů se zvyšuje i vaše pohodlí při řízení. 

 

Naše odborné zkušenosti v oblasti výměny tlumičů pérování

Tlumiče pérování nejsou vidět, což ztěžuje možnost jejich kontroly. V Point S zkontrolujeme vaše tlumiče a zajistíme vám bezpečnou jízdu. 
Pokud zjistíme jakékoliv problémy s odpružením nebo tlumiči pérování, vyměníme je za konkurenceschopnou cenu, protože u nás v Point S se domníváme, že bezpečnost by neměla být záležitostí rozpočtu!

 

Rizika opotřebovaných tlumičů pérování

Řada lidí si neuvědomuje nebezpečí, které představuje jízda s opotřebovanými tlumiči. Řidič má tendenci zvyknout si na opotřebované tlumiče a přizpůsobit jim své zvyklosti při řízení. Tlumiče je důležité pravidelně kontrolovat, protože jejich opotřebení může mít za následek následující rizika:

 • Předčasné opotřebení pneumatik. Opotřebované tlumiče mohou snižovat životnost vašich pneumatik, protože po odrazech od vozovky jsou na pneumatice sjetá místa. Pneumatiky ztrácejí svou přilnavost k vozovce. Kromě toho jsou vibracím a odrazům vystaveny i další části vozidla.
 • Delší brzdné vzdálenosti (prodloužení brzdné vzdálenosti o 2 metry při rychlosti 50 km/h) a dopad také na ABS systém. Při brzdění se v důsledku nárazů opotřebovaných tlumičů snižuje kontakt mezi pneumatikou a vozovkou a při rychlosti 50 km/h se prodlužuje brzdná vzdálenost vozidla o 2 metry. Zkuste si představit důsledky při brzdění na dálnici…  
 • Ztráta kontroly nad trajektorií.
 • Aquaplaning. S opotřebovanými tlumiči může dojít k aquaplaningu i v případě, že jsou vaše pneumatiky v dobrém stavu.
 • Snížený jízdní komfort. Kvůli vibracím způsobený opotřebovanými tlumiči se snižuje váš jízdní komfort a může docházet i k únavě řidiče. To je nebezpečné zejména při jízdě na delší vzdálenosti!

 

Kdy je čas na výměnu tlumičů pérování

Doporučujeme vám zkontrolovat tlumiče pérování každých 20 000 km a v ideálním případě je vyměnit každých 70 000 km. Stejně často by mělo dojít k výměně sady pérování a pružin. Pro vaši bezpečnost je nutné ověřit také geometrii podvozku. 
Pokud zaznamenáte některý z uvedených ukazatelů, znamená to, že jsou vaše tlumiče opotřebované a je nutné je zkontrolovat:

 • Vibrace během jízdy 
 • Nerovnoměrné opotřebení pneumatik 
 • Prokluzování nebo náhlé změny směru při brzdění 

 

Týká se vás jeden z výše uvedených ukazatelů? Neztrácejte čas a kontaktujte nejbližší autoservis a nechte si zkontrolovat vaše tlumiče pérování.

Další informace si domluvte schůzku s našimi odborníky nebo vám poskytne váš nejbližší prodejce Point S !

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  SLIB 1

  Point S Vám nabízí záruku, že při neopravitelném poškození pneumatiky vám bude nová poskytnuta zdarma.

 • icon-quality1509973987.png
  SLIB 2

  V Point S se snaží vždy vyhovět službám zákazníka.

 • icon-chrono1509973987.png
  SLIB 3

  Vždy se snažíme poskytnout tu nejlepší kvalitu služeb za přijatelné ceny.

Načítá se… Počkejte prosím!
Point S používá cookies, aby zajistil, že vám na našich webových stránkách poskytneme ty nejlepší zkušenosti. Pokud budete pokračovat, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies. Více informací naleznete zde. Pokračovat