Opravy a výměny výfuků

exhaust-banner1570461127.jpg

Lepší z hlediska ochrany životního prostředí, výkonu vašeho motoru a klid pro vaše uši – výfukový systém v dobrém stavu má řadu výhod! V Point S zkontrolujeme váš výfuk a v případě problému výfuk opravíme nebo vyměníme. Máte pochybnosti ohledně opotřebení vašeho výfuku? Přečtěte si níže naši diagnostiku známek opotřebení vašeho výfukového systému a sjednejte si schůzku s vaším nejbližším odborníkem z Point S.

 

Opravy a výměny výfukových systémů

Výfukový systém je složitý a je tvořen řadou různých součástí. Ovlivňuje výkon vašeho motoru a pomáhá chránit životní prostředí a váš akustický komfort.
Tlumič výfuku nebo katalyzátor jsou klíčovou součástí procesu čištění výfukových plynů vašeho vozidla. Tyto komponenty totiž umožňují zbavit se až 90% nejškodlivějších plynů. Chemickou reakcí dochází k přeměně plynných emisí na plyny, které jsou pro životní prostředí neškodné. 
V Point S jsou všichni naši odborníci vyškoleni v poskytování řady služeb z oblasti výfukových systémů – od kontroly komponent až k výměně opotřebovaných součástí. Níže uvádíme několik ukazatelů, které vám mohou pomoci objasnit stav vašeho výfuku, a pokud zaznamenáte jakékoliv problémy, neváhejte se obrátit na svůj nejbližší servis Point S!

 

Proč kontrolovat výfukový systém ?

Výfukový systém je zapotřebí pravidelně kontrolovat, protože výfuk v dobrém stavu znamená:

 • Snížení hladiny hluku uvnitř i vně vozidla v důsledku řady výbuchů, ke kterým dochází během cyklu motoru 
 • Zlepšení výkonu vozidla. Motor může zvyšovat svůj výkon, ale při větší spotřebě a větším hluku. Pokud je výfuk nadměrně přidušený, ztrácí motor výkon. Proto je důležité, aby byl tlumič výfuku správně seřízen. 
 • Snížení znečištění 

 

Známky opotřebení výfukového systému

K opotřebování výfuku dochází v důsledku vysokých teplot plynů (900°C při 130km/h !) a vnitřní a vnější koroze. Doporučujeme věnovat pozornost následujícím známkám opotřebení výfukového systému:

 • Zvýšená spotřeba pohonných hmot 
 • Zvýšená hlučnost vozidla. Toto se trestá pokutou a může to vést také k tomu, že vozidlo neprojde technickou kontrolou 
 • Znečišťující emise (kouř z výfuku tmavne)
 • Předčasné opotřebení motorových součástí 
 • Ztráta části nebo celého výfukového potrubí

 

Kdy je čas na kontrolu výfukového systému?

Výfukový systém a zejména tlumič výfuku by měli odborníci zkontrolovat každých 20 000 km. Doporučujeme výměnu katalyzátoru každých 100 000 km a zadního tlumiče každých 80 000 km. Tato doporučení samozřejmě závisí na dopravních podmínkách a návycích řidiče. O potřebnou kontrolu vašeho výfukového systému se postarají odborníci s vašeho nejbližšího servisu Point S!

Další informace si domluvte schůzku s našimi odborníky nebo vám poskytne váš nejbližší prodejce Point S !

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  SLIB 1

  Point S Vám nabízí záruku, že při neopravitelném poškození pneumatiky vám bude nová poskytnuta zdarma.

 • icon-quality1509973987.png
  SLIB 2

  V Point S se snaží vždy vyhovět službám zákazníka.

 • icon-chrono1509973987.png
  SLIB 3

  Vždy se snažíme poskytnout tu nejlepší kvalitu služeb za přijatelné ceny.

Načítá se… Počkejte prosím!
Point S používá cookies, aby zajistil, že vám na našich webových stránkách poskytneme ty nejlepší zkušenosti. Pokud budete pokračovat, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies. Více informací naleznete zde. Pokračovat