Prodej a údržba pneumatik pro motocykly

pneu_moto1526302352.jpg

Motocyklové pneumatiky jsou jedním z nejdůležitějších prvků z hlediska bezpečnosti řidiče, ale jsou také kritériem pro lepší zážitek z jízdy. Point S je prodejcem pneumatik pro všechna vozidla, včetně motocyklů a nabízíme také veškeré služby v oblasti motocyklových pneumatik. Jako odborníci vám doporučujeme věnovat tomuto klíčovému prvku vaší motorky velkou pozornost. 

 

Služby pro údržbu pneumatik a motocyklů 

Pokud jsou vaše pneumatiky příliš staré nebo příliš poškozené, snižuje se samozřejmě jejich bezpečnost, ale také váš opravdový zážitek z jízdy.  
V Point S se postaráme nejen o pneumatiky pro osobní vozidla, ale jsme odborníci na pneumatiky pro všechna vozidla, včetně motocyklů. Zde jsou některé ze služeb, které vám pro vaši motorku můžeme nabídnout: 

 • Kontrola tlaku pneumatik
 • Seřízení geometrie kol
 • Vyvážení pneumatik
 • Výměna oleje
 • Údržba brzdového systému 
 • A řadu dalších!

 

Opravy motocyklových pneumatik 

Kolo píchnete vždy, když se vám to nejmíň hodí! I když existuje sada nástrojů k dočasné opravě vašeho motocyklu, doporučuje se poradit s odborníkem na pneumatiky, aby se předešlo zhoršení situace. Odborník na pneumatiky bude mít dvě řešení: výměnu nebo opravu vaší motocyklové pneumatiky. Pokud není pneumatika nadměrně poškozená, měl by být odborník schopen ji namísto výměny opravit. 
Tlak motocyklových pneumatik
Aby bylo možné udržet pneumatiku v dobrém stavu po dlouhou dobu, je nutné pravidelně kontrolovat tlak a životnost můžete prodloužit také tím, že budete dbát na dobré návyky při brzdění.

 

Kdy vyměnit motocyklovou pneumatiku?

Point S má pro vás několik tipů, jak přijít na to, kdy je ten správný čas na výměnu pneumatik: pokud zaznamenáte některý z uvedených bodů, neváhejte navštívit vaše nejbližší servisní místo Point S!

 • Opotřebení je první známkou, které byste měli věnovat pozornost. Kontrolujte pravidelně indikátor opotřebení pneumatik (TWI) na bočnici pneumatiky, tj. trojúhelníkovou šipku udávající maximální míru opotřebení a nutnost její výměny. Jakmile je na zakřiveném povrchu pneumatiky patrná značka TWI, je čas na její výměnu.
 • Velmi nebezpečné je také nerovnoměrné opotřebení běhounu, takže s výměnou pneumatiky neváhejte ani v případě, že si všimnete čtvercového opotřebení pneumatiky nebo puchření nebo odlupování v její přední části: výsledkem mohou být problémy s ovladatelností a stabilitou.
 • Další příčinou odlupování může být špatné zavěšení a pérování pneumatiky. V takovém případě možná nebude výměna pneumatiky stačit a bude zapotřebí také řádně zkontrolovat a opravit zavěšení a pérování.
 • Příliš mnoho dírek a řezů v pneumatice je také znamením, že je zapotřebí okamžitě provést výměnu: takovou pneumatiku není možné nadále používat. Riziko spočívá v nerovnoměrném kontaktu pneumatiky s vozovkou, čímž se zhoršuje kvalita a výkon vašeho motocyklu.
 • A konečně, stejně jako řada spotřebních výrobků, má i pneumatika maximální životnost: v ideálním případě by pneumatika neměla být používána déle než pět let. Jde o efekt tvrdnutí, kdy se v průběhu let odpařují oleje z kaučuku. Na boční straně pneumatiky je uvedeno čtyřciferné číslo, které vás informuje o datu její výroby: první dvě číslice označují týden a druhé dvě číslice označují rok výroby.  

 

Postaráme se o pneumatiky vašich skútrů a motocyklů. Nezapomínejte na to, že jsou jediným kontaktním místem mezi vámi a vozovkou!

Point S vám přeje bezpečnou jízdu!

Další informace si domluvte schůzku s našimi odborníky nebo vám poskytne váš nejbližší prodejce Point S !

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  SLIB 1

  Point S Vám nabízí záruku, že při neopravitelném poškození pneumatiky vám bude nová poskytnuta zdarma.

 • icon-quality1509973987.png
  SLIB 2

  V Point S se snaží vždy vyhovět službám zákazníka.

 • icon-chrono1509973987.png
  SLIB 3

  Vždy se snažíme poskytnout tu nejlepší kvalitu služeb za přijatelné ceny.

Načítá se… Počkejte prosím!
Point S používá cookies, aby zajistil, že vám na našich webových stránkách poskytneme ty nejlepší zkušenosti. Pokud budete pokračovat, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies. Více informací naleznete zde. Pokračovat