Prodej a údržba pneumatik pro motocykly

pneu_moto1526302352.jpg

Motocyklové pneumatiky jsou jedním z nejdůležitějších prvků z hlediska bezpečnosti řidiče, ale jsou také kritériem pro lepší zážitek z jízdy. Point S je prodejcem pneumatik pro všechna vozidla, včetně motocyklů a nabízíme také veškeré služby v oblasti motocyklových pneumatik. Jako odborníci vám doporučujeme věnovat tomuto klíčovému prvku vaší motorky velkou pozornost. 

Služby pro údržbu pneumatik a motocyklů 

Pokud jsou vaše pneumatiky příliš staré nebo příliš poškozené, snižuje se samozřejmě jejich bezpečnost, ale také váš opravdový zážitek z jízdy.  
V Point S se postaráme nejen o pneumatiky pro osobní vozidla, ale jsme odborníci na pneumatiky pro všechna vozidla, včetně motocyklů. Zde jsou některé ze služeb, které vám pro vaši motorku můžeme nabídnout: 

 • Kontrola tlaku pneumatik
 • Seřízení geometrie kol
 • Vyvážení pneumatik
 • Výměna oleje
 • Údržba brzdového systému 
 • A řadu dalších!

Opravy motocyklových pneumatik 

Kolo píchnete vždy, když se vám to nejmíň hodí! I když existuje sada nástrojů k dočasné opravě vašeho motocyklu, doporučuje se poradit s odborníkem na pneumatiky, aby se předešlo zhoršení situace. Odborník na pneumatiky bude mít dvě řešení: výměnu nebo opravu vaší motocyklové pneumatiky. Pokud není pneumatika nadměrně poškozená, měl by být odborník schopen ji namísto výměny opravit. 
Tlak motocyklových pneumatik
Aby bylo možné udržet pneumatiku v dobrém stavu po dlouhou dobu, je nutné pravidelně kontrolovat tlak a životnost můžete prodloužit také tím, že budete dbát na dobré návyky při brzdění.

Kdy vyměnit motocyklovou pneumatiku?

Point S má pro vás několik tipů, jak přijít na to, kdy je ten správný čas na výměnu pneumatik: pokud zaznamenáte některý z uvedených bodů, neváhejte navštívit vaše nejbližší servisní místo Point S!

Opotřebení je první známkou, které byste měli věnovat pozornost. Kontrolujte pravidelně indikátor opotřebení pneumatik (TWI) na bočnici pneumatiky, tj. trojúhelníkovou šipku udávající maximální míru opotřebení a nutnost její výměny. Jakmile je na zakřiveném povrchu pneumatiky patrná značka TWI, je čas na její výměnu.

Velmi nebezpečné je také nerovnoměrné opotřebení běhounu, takže s výměnou pneumatiky neváhejte ani v případě, že si všimnete čtvercového opotřebení pneumatiky nebo puchření nebo odlupování v její přední části: výsledkem mohou být problémy s ovladatelností a stabilitou.
Další příčinou odlupování může být špatné zavěšení a pérování pneumatiky. V takovém případě možná nebude výměna pneumatiky stačit a bude zapotřebí také řádně zkontrolovat a opravit zavěšení a pérování.

Příliš mnoho dírek a řezů v pneumatice je také znamením, že je zapotřebí okamžitě provést výměnu: takovou pneumatiku není možné nadále používat. Riziko spočívá v nerovnoměrném kontaktu pneumatiky s vozovkou, čímž se zhoršuje kvalita a výkon vašeho motocyklu.

A konečně, stejně jako řada spotřebních výrobků, má i pneumatika maximální životnost: v ideálním případě by pneumatika neměla být používána déle než pět let. Jde o efekt tvrdnutí, kdy se v průběhu let odpařují oleje z kaučuku. Na boční straně pneumatiky je uvedeno čtyřciferné číslo, které vás informuje o datu její výroby: první dvě číslice označují týden a druhé dvě číslice označují rok výroby.  

Postaráme se o pneumatiky vašich skútrů a motocyklů. Nezapomínejte na to, že jsou jediným kontaktním místem mezi vámi a vozovkou!

Point S vám přeje bezpečnou jízdu!

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  SLIB 1

  Point S Vám nabízí záruku, že při neopravitelném poškození pneumatiky vám bude nová poskytnuta zdarma.

 • icon-quality1509973987.png
  SLIB 2

  V Point S se snaží vždy vyhovět službám zákazníka.

 • icon-chrono1509973987.png
  SLIB 3

  Vždy se snažíme poskytnout tu nejlepší kvalitu služeb za přijatelné ceny.

Loading...Please wait