Služby seřízení geometrie pneumatik a kol

geometrie_des_pneus1526396034.jpg

Seřízení geometrie náprav je cenově dostupná služba, díky které snadno ušetříte. Investice do nákupu nové pneumatiky mohou být totiž následkem špatného seřízení geometrie náprav. 

Seřízení geometrie náprav je součástí údržby vašeho vozu a je nutné provádět pravidelnou kontrolu, aby se předešlo rizikům na vozovce. Přečtěte si, jak zaznamenat špatné seřízení geometrie náprav a proč jsou kontrola a údržba seřízení geometrie  klíčem k vaší bezpečnosti a zamezení zbytečným výdajům!

 

Co je seřízení geometrie náprav? 

Seřízení geometrie náprav se skládá z nastavení úhlu kol tak, aby byla navzájem rovnoběžná a kolmá vůči povrchu. Účelem této operace je zabránit nadměrnému tření nebo předčasnému opotřebení pneumatik nebo zavěšení kol.  
Seřízení geometrie náprav je nastavením tří prvků: odklon, sbíhavost a rejdová osa. 

 • Seřízení odklonu: při pohledu zepředu vozidla nastavuje odborník úhly pneumatiky směrem dovnitř nebo ven.
 • Seřízení sbíhavosti: při pohledu shora udává úhel přesný směr, ve kterém jsou pneumatiky seřízeny vůči středové ose vozidla. 
 • Seřízení rejdové osy: při pohledu z boku tento úhel udává předklon nebo záklon rejdové osy vedené vedené horním a spodním bodem rejdového čepu. 

 

Point S je odborníkem na seřízení geometrie pro osobní vozy, motocykly, nákladní automobily a zemědělská vozidla 

Ve všech servisech Point S se o vaše pneumatiky postarají zkušené týmy odborníků, kteří jsou pravidelně školeni v nejnovějších technologiích a vybavení. Poradí si se seřízením geometrie všech typů vozidel, od osobního automobilu až po nákladní nebo zemědělské vozidlo.  
Výhody seřízení geometrie náprav
Správné seřízení geometrie vám přinese řadu výhod s ohledem na pohodlí, rozpočet a bezpečnost:

 • Pomáhá snižovat rozpočet na údržbu vašeho vozu. Díky správnému seřízení budou vaše pneumatiky těžit z lepšího valivého odporu. 
 • Snižuje spotřebu paliva. Při správném seřízení všech 4 pneumatik se snižuje tření na vozovce a je tak při stejné vzdálenosti zapotřebí méně energie.
 • Vzhledem k tomu, že výměna pneumatiky zatěžuje váš rozpočet, je dobré mít na paměti, že s dobře seřízenou geometrií se optimalizuje životnost vašich pneumatik
 • Chrání některé mechanické součásti vozidla. Při špatném seřízení geometrie může docházet k nadměrnému opotřebení některých součástí vozidla.
 • 4 seřízená kola zlepšují manévrovatelnost a ovladatelnost vozidla, což je zásadní faktor z hlediska bezpečnosti při jízdě ve špatných klimatických podmínkách. Kromě toho poskytuje větší komfort a zážitek z jízdy. 
 • Vaše vozidlo bude vypouštět méně CO2. Tím pomáháte snižovat znečištění a chráníte tak životní prostředí!

 

3 ukazatele špatného seřízení geometrie náprav

Zjistit, jestli je zapotřebí seřídit geometrii kol, může být někdy obtížné. Podívejte se na naše 3 rychlé tipy:

 • Vaše pneumatiky se opotřebovávají nepravidelně 
 • Může docházet k vychýlení vozidla z rovného směru jízdy: Představte si, že jedete po dálnici, měli byste být schopni na jednu sekundu pustit volant. Pokud se vaše vozidlo začne stáčet doleva nebo doprava, může to být známkou špatné geometrie kol.  
 • Dochází ke změně trajektorie v zatáčkách

 

Kdy nechat zkontrolovat seřízení geometrie?

Doporučujeme nechat si zkontrolovat seřízení geometrie kol u vašeho vozidla jednou za rok nebo každých 20 000 kilometrů. Odchylky od seřízení se však mohou projevit kdykoliv během životnosti pneumatiky, takže pokud zaznamenáte některý ze tří výše uvedených ukazatelů, doporučujeme vám návštěvu specialisty.

 

Seřízení geometrie kol v mém okolí

A kdy jste si vy naposledy nechali zkontrolovat seřízení geometrie vašich pneumatik? Si domluvte schůzku s našimi odborníky nebo vám poskytne váš nejbližší prodejce Point S, který se postará o seřízení geometrie u vašeho vozidla !

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  SLIB 1

  Point S Vám nabízí záruku, že při neopravitelném poškození pneumatiky vám bude nová poskytnuta zdarma.

 • icon-quality1509973987.png
  SLIB 2

  V Point S se snaží vždy vyhovět službám zákazníka.

 • icon-chrono1509973987.png
  SLIB 3

  Vždy se snažíme poskytnout tu nejlepší kvalitu služeb za přijatelné ceny.

Načítá se… Počkejte prosím!
Point S používá cookies, aby zajistil, že vám na našich webových stránkách poskytneme ty nejlepší zkušenosti. Pokud budete pokračovat, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies. Více informací naleznete zde. Pokračovat