Služby vyvažování pneumatik u Point S

equilibrage_des_pneus1526393837.jpg

Po zakoupení nových pneumatik je nutné provést jejich vyvážení, aby došlo k rovnoměrnému rozložení hmotnosti. Jedna strana pneumatiky je totiž vždy těžší než druhá. Jako servisní síť pro automobily a pneumatiky nabízí Point S svým zákazníkům službu vyvážení pneumatik a kol pro všechny kategorie vozidel: automobily, motocykly, lehké nákladní automobily a nákladní automobily. 

 

Co je vyvážení pneumatik?

Řada lidí si plete vyvážení pneumatik se seřízením geometrie. Seřízením geometrie je zajištěno perfektní seřízení kol tak, aby byla navzájem rovnoběžná a kolmá vůči povrchu. Vyvážením pneumatiky se rozumí zajištění rovnoměrného rozložení hmotnosti uvnitř pneumatiky nebo celého kola. Vyvážení pneumatik spočívá v přesném a rovnoměrném rozložení hmotnosti kola, kdy se do na okraj ráfku umístí vyrovnávací protizávaží. 

 

Point S - specialista na kompletní pneuservis 

Síť servisů Point S je vybavena nejmodernějším vybavením pro geometrii a vyvažování kol. Vyvážení vašich pneumatik, stejně jako jejich montáž, by měl provádět odborník.
Před umístěním závaží namontuje odborník z Point S pneumatiku s ventilem naproti značení na pneumatice (pokud je k dispozici). Toto označení udává nejtěžší stranu pneumatiky. Těžší strana ráfku je strana s ventilem. Ventil sám o sobě představuje první protizávaží, které omezuje počet osazovaných pneumatik. 
Následně se pomocí stroje roztočí kolo a detekuje se nevyváženost. Umístění závaží je indikováno laserovými paprsky. Těžiště musí být přesně vycentrováno v ose otáčení. 

 

Následky špatného vyvážení pneumatik

Vyvážení pneumatik pomáhá předcházet vibracím volantu a nerovnoměrnému opotřebení pneumatik. Ke změně jízdního komfortu a narušení vyvážení může dojít i po otřesech. 
Nesprávně vyvážené pneumatiky mohou mít za následek tyto problémy:

 • Opotřebení zavěšení kol a součástí vozidla 
 • Opotřebení prvků řízení 
 • Předčasné a nerovnoměrné opotřebení pneumatik  
 • Snížená životnost pneumatik 
 • Zvýšení spotřeby pohonných hmot 
 • Vibrace na volantu procházející sedadlem nebo na ráfku vozidla při řízení 

 

Při nárazu o chodník může dojít k nerovnoměrnému rozložení hmotnosti vašeho kola. Pokud zaznamenáte jakékoliv nesrovnalosti, je dobré nechat si zkontrolovat vyvážení a souběžnost kol.

 

Kdy je čas na kontrolu vyvážení pneumatik?

Point S doporučuje provést vyvážení zadních i předních kol, aby byly pneumatiky co nejdéle chráněny před opotřebením a optimalizovala se jejich životnost. Nechte si zkontrolovat vyvážení pneumatik a kol každých 20 000 km a při každé opravě, výměně nebo montáži pneumatik.
Najděte si svůj nejbližší servis v síti Point S a naši odborníci se postarají o vyvážení vašich pneumatik!

Další informace si domluvte schůzku s našimi odborníky nebo vám poskytne váš nejbližší prodejce Point S !

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  SLIB 1

  Point S Vám nabízí záruku, že při neopravitelném poškození pneumatiky vám bude nová poskytnuta zdarma.

 • icon-quality1509973987.png
  SLIB 2

  V Point S se snaží vždy vyhovět službám zákazníka.

 • icon-chrono1509973987.png
  SLIB 3

  Vždy se snažíme poskytnout tu nejlepší kvalitu služeb za přijatelné ceny.

Načítá se… Počkejte prosím!
Point S používá cookies, aby zajistil, že vám na našich webových stránkách poskytneme ty nejlepší zkušenosti. Pokud budete pokračovat, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies. Více informací naleznete zde. Pokračovat