Pneumatiky Continental

continental-logo-banner1601991949.jpg

O společnosti Continental

Společnost Continental, jež byla založena v Hannoveru v roce 1871, má za sebou celou řadu úspěchů. Pomáháme lidem na celém světě uskutečnit jejich představy o mobilitě. Díky našim technologiím, systémům a řešením služeb je mobilita a přeprava udržitelnější, bezpečnější, pohodlnější, přizpůsobitelnější a dostupnější. Jako dodavatel automobilového průmyslu a průmyslový partner nabízíme řešení, která jsou pro lidi bezpečnější a zdravější, která pomáhají chránit životní prostředí a která dávají lidem více příležitostí pro vytváření jejich vlastní budoucnosti. Zaměstnanci společnosti Continental na celém světě v současnosti vyvíjí nová řešení pro mobilitu budoucnosti.

1988:  Začátek výroby automobilových pneumatik bez dezénu v Hannover-Vahrenwald.                                                  

1904:Continental představuje první automobilové pneumatiky s dezénem na světě.                                                                    

1905: Continental vyrábí pneumatiky s protiskluzovými hroty, předchůdce pneumatik s ocelovými hroty. Obrázek ukazuje reklamu na pneumatiky s hroty z 60. let 20. století.

1908: Continental vyvíjí odnímatelný ráfek pro sedany — jde o významnou inovaci, která šetří čas a námahu při výměně pneumatik.   

1909: Louis Blériot, průkopník letectví, se zapsal do historie prvním letem přes kanál La Manche. Materiál vyvinutý společností Continental pokrývá trup a křídla letadla. Vzorky syntetické gumy vyvinuté v laboratořích Bayer jsou ve společnosti Continental úspěšně vulkanizovány a jsou z nich vyrobeny první testovací pneumatiky. 

1920: U příležitosti 50. výročí se Continental stává první německou společností, která uvádí na trh kordové pneumatiky. Tuhá plátěná tkanina utkaná ve čtvercích je tak nahrazena ohebnější tkaninou z kordových vláken. Společnost Continental vyrábí první obří pneumatiky, které nahrazují pevné pneumatiky využívané do té doby na komerčních vozidlech.                   

1926: Jako zpevňující plnivo jsou použity saze, čímž pneumatika získává větší odolnost proti opotřebení a stárnutí, stejně jako svou charakteristickou barvu.   

1936: V procesu výroby pneumatik je představena syntetická guma. 

1951 - 1955: V úzké spolupráci s Daimler-Benz a Porsche opakuje Continental svůj předválečný úspěch na závodních tratích. Závodění v autech vybavených pneumatikami Continental, s jezdci, jako jsou Karl Kling, Stirling Moss a Juan Manuel Fangio, kteří v roce 1952 vyhrávají Carrera Panamericana a Velkou cenu Francie, Velké Británie, Holandska a Itálie. 

1998- 1998: Continental upevňuje svou pozici globálního výrobce pneumatik otevřením poboček v Argentině, Mexiku, Jižní Africe a na Slovensku. 

Další kroky na cestě internacionalizace provozu ContiTech jsou podniknuty v Brazílii, Chile, Mexiku a Maďarsku.

Divize pneumatik se skládá ze šesti obchodních jednotek:

 • Originální vybavení PLT
 • Náhradní díly PLT EMEA
 • Náhradní díly PLT Severní a Jižní Amerika
 • Náhradní díly PLT APAC 
 • Pneumatiky pro komerční vozidla
 • Jednostopá vozidla

 

Kde koupit Continental pneumatiky?

Hledáte pneumatiky Continental? Spojte se s nejbližším partnerem Point S a zjistěte, zda je značka Continental k dispozici!

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  SLIB 1

  Point S Vám nabízí záruku, že při neopravitelném poškození pneumatiky vám bude nová poskytnuta zdarma.

 • icon-quality1509973987.png
  SLIB 2

  V Point S se snaží vždy vyhovět službám zákazníka.

 • icon-chrono1509973987.png
  SLIB 3

  Vždy se snažíme poskytnout tu nejlepší kvalitu služeb za přijatelné ceny.

Načítá se… Počkejte prosím!
Point S používá cookies, aby zajistil, že vám na našich webových stránkách poskytneme ty nejlepší zkušenosti. Pokud budete pokračovat, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies. Více informací naleznete zde. Pokračovat