Pneumatiky Yokohama nabízené v Point S obchodě

yokohama-logo-banner1601993486.jpg

O společnosti Yokohama

Rok 1917 je datem, kdy japonská společnost Yokohama začala psát svojí téměř 100 letou historii. Společnost se prvně začala zabývat výrobou kabelů a byla založena ve spolupráci s americkou společností BF Goodrich. Výroba pneumatik na sebe nenechala dlouho čekat a už v roce 1919 z továrny Hiranuma ve městě Yokohama, sjela první pneumatika. V roce 1921 Yokohama vyrobila první pneumatiku s ocelovými kordy. Bohužel továrna Hiranuma fungovala pouhé dva roky, když byla v roce 1923 zničena při zemětřesení. Zajímavostí je, že už tehdy Yokohama vyráběla pneumatiky s ocelovými kordy, což v Evropě rozhodně běžné ještě nebylo. Yokohama tak postavila novou továrnu, která byla 10x větší než ta původní zničená, ale ve městě Tsurumi. Yokohama začala vyrábět opravdu špičkové pneumatiky na vysoké úrovni se spoustou revolučních technologií, například dezén Y-Type, který měl drážky do tvaru Y se vyznačoval vysokou mírou komfortu, funkčnosti, ale především pevnosti. 2. Světová válka ovlivnila vztahy mezi Yokohamou a americkým BF Goodrichem. Nicméně Yokohama se záhy oklepala a začala opět velmi rychle v roce 1950 vyrábět opět automobilové pneumatiky. Postavila další továrnu a výroba se rozjela na plno. Japonsko bylo po válce sice v troskách, ale Yokohama stavěla další továrnu a vypouští do světa svojí první pneumatiku se syntetickým kaučukem a už v roce 1957 Yokohama uvádí na trh první kordovou pneumatiku s obsahem nylonu a v roce 1961 otevírá obří sídlo společnost. V 60. letech Yokohama uvádí na trh pneumatiku GT Special, což byla vysoce výkonná pneumatika pro běžné osobní automobily.

V roce 1964 otevírá další továrnu ve městě Shinshiro. V 70. letech Yokohama zvládá v jednom roce otevřít továrny dokonce dvě. V roce 1977 Yokohama uvádí na trh obří OTR pneumatiku 40.00-57 60PR, což byla pneumatika pro těžký 200 tunový průmyslový truck. V roce 1978 se dostává na trh UHP pneumatika pro osobní automobily nazvaná ADVAN HF, řada Advan se používá dodnes a označuje pneumatiky se špičkovým výkonem. 80. léta Yokohama zahajuje výrobou golfových holí a také výrobu nákladních radiálních pneumatik. V roce 1983 se stává Yokohama oficiálním dodavatelem pneumatik pro Grand Prix of Macau a otevírá prodejní pobočku v Německu. V roce 1986 Yokohama otevírá své vlastní testovací centrum, na kterém provádí testování pneumatik.

V té době je vybaveno technologiemi, které se v Evropě začínají používat až v hlubokém průběhu 90. let. V následujících letech Yokohama upevňuje svojí pozici na trhu a vyvíjí pneumatiky se špičkovými vlastnostmi a hlavně opravdu nadčasovými technologiemi, kterými překvapuje trh dodnes. Yokohama se stále více objevuje v motorsportu. V současné době je výhradním dodavatelem pneumatik pro mezinárodní místrovství světa FIA WTCC a obouvá několik dalších serií. Yokohama má na svědomí mnoho špičkových technologií jakou je například adaptabilní směs, kdy se mění chemická roztažnost molekulových částic v závislosti na teplotě a zatížení pneumatiky, což zaručuje opravdu vynikající špičkové vlastnosti za každé situace. Největší devizou této japonské společnosti je jednoznačně řada Advan Sport.

Tato pneumatika má velice sofistikované drážkování dezénových bloků, je obrovsky odolná vůči aquaplaningu, jsou u ní použity technologie, které používá Yokohama v motorsportu, při obrovském stupni komfortu. Špičkovou pneumatikou je též například dezén C.Drive 2, který využívá drážky ve tvaru diamantů, nebo směsi s pomerančovým olejem. Pneumatiky Yokohama jsou typickým obrazem japonské přesnosti, preciznosti a dokonalosti.         

 

Spolupráce Yokohamy s PointS           

Vztah s Point S se postupem času posiloval a několik let se rozšiřoval z partnerství na národní úrovni. Spolupráce se Spojeným královstvím významně vzrostla stejně jako v jiných zemích. V roce 2018, který získal ocenění Zlatý status v rámci Point S, se bude Yokohama snažit rozšířit příležitosti a rozšířit partnerství tak, aby se dosáhlo dalšího růstu na jiných trzích pro vzájemný prospěch.

 

Pneumatiky Yokohama pro všechna vozidla: osobní, nákladní vozy a další!

Yokohama nabízí celou řadu pneumatik od osobních automobilů, komerčních, nákladních a autobusových, OTR a motorkových pneumatik. Vysoce výkonná značka ADVAN je součástí prémiového portfolia společnosti Yokohama, která spolupracuje s předními výrobci automobilů na světě, jako jsou Porsche, Daimler a BMW. Kromě toho nabízí Yokohama řadu pneumatik šetrných k životnímu prostředí, BluEarth, která se zaměřuje na snížení hluku, zvýšení hospodárnosti díky úsporným vlastnostem paliva a pohodlí a respektu k životnímu prostředí. Pro modely SUV a 4x4 se Yokohama může pochlubit také řadou Geolandar, která zajišťuje lepší kilometrový výkon a trakci, stejně jako výkon a pohodlí při ježdění.

 

Yokohama zimní pneumatiky

Zjistěte více o zimním sortimentu pneumatik Yokohama a stáhněte si následující soubor, abyste našli perfektní zimní pneumatiku.

 • WINTERNORDIC ZIMNÍ KATALOG PNEUMATIK
 • KATALOG PNEUMATIK

 

Yokohama letní pneumatiky

Stáhněte si soubor a vyberte si letní pneumatiku.

 • KATALOG LETNÍCH PNEUMATIK 2017

 

Yokohama nákladní pneumatiky

Stáhněte si soubor a vyberte si perfektní pneumatiku pro váš vůz.

 • NÁKLADNÍ A AUTOBUSOVÉ RADIÁLY

 

Kde koupit Yokohama pneumatiky?

Hledáte pneumatiky Yokohama? Spojte se s nejbližším partnerem Point S a zjistěte, zda je značka Yokohama k dispozici!

www.yokohama-online.com

No stress with PointS
 • icon-tire1509973988.png
  SLIB 1

  Point S Vám nabízí záruku, že při neopravitelném poškození pneumatiky vám bude nová poskytnuta zdarma.

 • icon-quality1509973987.png
  SLIB 2

  V Point S se snaží vždy vyhovět službám zákazníka.

 • icon-chrono1509973987.png
  SLIB 3

  Vždy se snažíme poskytnout tu nejlepší kvalitu služeb za přijatelné ceny.

Načítá se… Počkejte prosím!
Point S používá cookies, aby zajistil, že vám na našich webových stránkách poskytneme ty nejlepší zkušenosti. Pokud budete pokračovat, předpokládáme, že souhlasíte s používáním cookies. Více informací naleznete zde. Pokračovat